Susumu RG2012N-182-W-T1
RG2012N-182-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-182-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-182-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-182-W-T1
QUANTITY
RG2012N-182-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-182-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-182-W-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-182-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-182-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-182-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-182-W-T1
IDC SOCKET 10POS W/O STR GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
LED BASE PMI 15/32" datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
RF FRACT INTEGER N SYNTH QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG CABLE 28POS datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
TV 46C 40#20 4#6 2#8(COAX) PIN datasheet.pdf
S/P 22 MAX 0.500" MIN 0.438" datasheet.pdf