Susumu RG2012N-183-D-T5
RG2012N-183-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-183-D-T5
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-183-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-183-D-T5
QUANTITY
RG2012N-183-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-183-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-183-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-183-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-183-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-183-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-183-D-T5
IC OPAMP CFA 60MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 44POS 0.156 datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1513FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 2P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG GRN datasheet.pdf