Susumu RG2012N-202-W-T1
RG2012N-202-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-202-W-T1
Brief Description
RES SMD 2K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-202-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-202-W-T1
QUANTITY
RG2012N-202-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-202-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-202-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-202-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-202-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-202-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-202-W-T1
RES ADJ 6.0 OHM 100W 10% LUGS datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2747-19A datasheet.pdf
TERM BLOCK 2POS SIDE ENT 9.52MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.039 GRAY 300' datasheet.pdf
ADVANCE IP65 PROTECT COVER B10 datasheet.pdf
76.2MM X 104.77MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONN 20CONT SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf