Susumu RG2012N-2052-B-T1
RG2012N-2052-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2052-B-T1
Brief Description
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2052-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-2052-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-2052-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2052-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2052-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2052-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2052-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2052-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-2052-B-T1
RES SMD 120K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SSD 80GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.4A 120 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 417 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
INDICATOR NEON CLEAR PANEL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf