Susumu RG2012N-221-W-T5
RG2012N-221-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-221-W-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-221-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-221-W-T5
QUANTITY
RG2012N-221-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-221-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-221-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-221-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-221-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-221-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-221-W-T5
ROUND STANDOFF 8-32 BRASS 1/4" datasheet.pdf
CUTTER SIDE TAPERED FLUSH 4.53" datasheet.pdf
IC TCVR/DRVR HEX DIFF ECL 32LQFP datasheet.pdf
IC BUFF HEX SCHM TRG 14DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 74POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf