Susumu RG2012N-2323-B-T5
RG2012N-2323-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2323-B-T5
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2323-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-2323-B-T5
QUANTITY
RG2012N-2323-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2323-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2323-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2323-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2323-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2323-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2323-B-T5
RES SMD 78.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.0MM BLUE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 100 I/O 144FBGA datasheet.pdf
LED IND LIGHT 24V RED datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 450V X7T 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf