Susumu RG2012N-2673-C-T5
RG2012N-2673-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2673-C-T5
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2673-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-2673-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-2673-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2673-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2673-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2673-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2673-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2673-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2673-C-T5
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (C-128-06) SPM datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 27MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
PCF 7.50/11/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG,LC SEC RED datasheet.pdf