Susumu RG2012N-273-W-T5
RG2012N-273-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-273-W-T5
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-273-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-273-W-T5
QUANTITY
RG2012N-273-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-273-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-273-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-273-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-273-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-273-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-273-W-T5
WASHER SHOULDER 3/8 FIBRE datasheet.pdf
IC FPGA 345 I/O 672FBGA datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0402 datasheet.pdf
SMART CARD READER PNL MNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf