Susumu RG2012N-331-C-T5
RG2012N-331-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-331-C-T5
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-331-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-331-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-331-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-331-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-331-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-331-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-331-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-331-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-331-C-T5
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 48-SSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
DOOR STEEL 62.8X18.8X0.53" GREY datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf