Susumu RG2012N-3653-C-T5
RG2012N-3653-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3653-C-T5
Brief Description
RES SMD 365K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3653-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-3653-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-3653-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3653-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3653-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3653-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3653-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3653-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-3653-C-T5
CONN PLUG 4POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 59POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 100W datasheet.pdf