Susumu RG2012N-3923-W-T1
RG2012N-3923-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-3923-W-T1
Brief Description
RES SMD 392K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-3923-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-3923-W-T1
QUANTITY
RG2012N-3923-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-3923-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-3923-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-3923-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-3923-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-3923-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-3923-W-T1
IC CLK BUFFER 1:9 1.5GHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN SLEEVE FOR BNC PLUGS 2BLK datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 12A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
RS16ES-D-L H/V INTERFACE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 13.8V 10W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf