Susumu RG2012N-394-C-T5
RG2012N-394-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-394-C-T5
Brief Description
RES SMD 390K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-394-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-394-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-394-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-394-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-394-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-394-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-394-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-394-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-394-C-T5
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 433.96MHZ SMD datasheet.pdf