Susumu RG2012N-4020-D-T5
RG2012N-4020-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4020-D-T5
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4020-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-4020-D-T5
QUANTITY
RG2012N-4020-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4020-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4020-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4020-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4020-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4020-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4020-D-T5
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-TQFN datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM datasheet.pdf
FEED PAWL FINGER datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 40COND 16AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf