Susumu RG2012N-4120-P-T1
RG2012N-4120-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4120-P-T1
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4120-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-4120-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-4120-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4120-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4120-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4120-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4120-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4120-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-4120-P-T1
SHORT PARTITION 440-SP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1880MHZ 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
ADC 12BIT 1CH 500KSPS 6-LLP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER 24B 44PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 194 MOHM datasheet.pdf