Susumu RG2012N-474-W-T5
RG2012N-474-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-474-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-474-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-474-W-T5
QUANTITY
RG2012N-474-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-474-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-474-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-474-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-474-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-474-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-474-W-T5
RES SMD 56K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TXRX RS-232 ESD PROTECT 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 52MM datasheet.pdf