Susumu RG2012N-4753-B-T5
RG2012N-4753-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4753-B-T5
Brief Description
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4753-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4753-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4753-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4753-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4753-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4753-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4753-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4753-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4753-B-T5
TRANS NPN 50V 1A MT-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 6A datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 26 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf