Susumu RG2012N-4870-B-T5
RG2012N-4870-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4870-B-T5
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4870-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-4870-B-T5
QUANTITY
RG2012N-4870-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4870-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4870-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4870-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4870-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4870-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4870-B-T5
KIT FUSE FST SLIM 1206 LEAD FREE datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 52POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 10UMAX datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
BATT 3V LITH CAMERA datasheet.pdf
FUSE 630A 690V 2FU/127 AR datasheet.pdf