Susumu RG2012N-4990-W-T5
RG2012N-4990-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-4990-W-T5
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-4990-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-4990-W-T5
QUANTITY
RG2012N-4990-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-4990-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-4990-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-4990-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-4990-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-4990-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-4990-W-T5
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT89-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 220VWM 373.8VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO213AB datasheet.pdf
MICRO 37C P 72" WHT JACKS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf