Susumu RG2012N-561-C-T5
RG2012N-561-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-561-C-T5
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-561-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-561-C-T5
QUANTITY
RG2012N-561-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-561-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-561-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-561-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-561-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-561-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-561-C-T5
MOSFET N-CH 400V 1.7A DPAK datasheet.pdf
IC SWITCH 3-PORT 10/100 128-PQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 20A 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP SOT89 datasheet.pdf
DIP-TO-SOWIC ADAPTOR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 300MA 3DPAK datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
3,3UF 400V 10X12,5 datasheet.pdf