Susumu RG2012N-563-C-T5
RG2012N-563-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-563-C-T5
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-563-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-563-C-T5
QUANTITY
RG2012N-563-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-563-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-563-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-563-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-563-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-563-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-563-C-T5
CABLE TIE HEAVY 120LB 14.5" datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TOOL PRO-CRIMP W/DIE 20-14 UMNL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ SLOW PULSE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf