Susumu RG2012N-5760-B-T1
RG2012N-5760-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-5760-B-T1
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-5760-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-5760-B-T1
QUANTITY
RG2012N-5760-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-5760-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-5760-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-5760-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-5760-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-5760-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-5760-B-T1
CONN HEADER 176POS TYPE D VERT datasheet.pdf
IGBT 300V 46.8W TO220F datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 500MA 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.180" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf