Susumu RG2012N-5901-P-T1
RG2012N-5901-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-5901-P-T1
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-5901-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-5901-P-T1
QUANTITY
RG2012N-5901-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-5901-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-5901-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-5901-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-5901-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-5901-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-5901-P-T1
CAP CER 15PF 4KV SL/GP SMD datasheet.pdf
CONN DUST CAP MINICONX datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 3POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
5 V Upstream Cable Line Driver IC datasheet.pdf