Susumu RG2012N-621-P-T1
RG2012N-621-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-621-P-T1
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-621-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-621-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-621-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-621-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-621-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-621-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-621-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-621-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-621-P-T1
IC DUAL 4-IN MUX 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
IC FLIP FLOP OCT D 3ST 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT ROTARY datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PHOTOMOS SON (PACKAGE SIZES 100- datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf