Susumu RG2012N-6340-B-T1
RG2012N-6340-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6340-B-T1
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6340-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-6340-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-6340-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6340-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6340-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6340-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6340-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6340-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-6340-B-T1
IC DAC 10BIT OCTAL W/BUF 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm 18pF 120 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 6W 24-12V SNGL T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLST GRY/CLR 10.5"L X 8.72"W datasheet.pdf
AMP-LATCH 15.2 HIGH TAPE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 1% 20W datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM datasheet.pdf
CXP AOC 150GBPS 5M datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf