Susumu RG2012N-63R4-B-T5
RG2012N-63R4-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-63R4-B-T5
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-63R4-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-63R4-B-T5
QUANTITY
RG2012N-63R4-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-63R4-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-63R4-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-63R4-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-63R4-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-63R4-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-63R4-B-T5
RES SMD 681K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
PUNCH - 2720 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 6" 8S MED datasheet.pdf
IC LIN INTERFACE W/WAKE 14SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf