Susumu RG2012N-6490-P-T1
RG2012N-6490-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6490-P-T1
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6490-P-T1.pdf
Availability of RG2012N-6490-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-6490-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6490-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6490-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6490-P-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6490-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6490-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-6490-P-T1
IC ADC 10BIT 20MSPS CMOS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RING TONG 8AWG #10 TIN datasheet.pdf
IC MODEM 3.3V V.22BIS 32-TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2LVL 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 7.5MM datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 261K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf