Susumu RG2012N-6491-D-T5
RG2012N-6491-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-6491-D-T5
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-6491-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-6491-D-T5
QUANTITY
RG2012N-6491-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-6491-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-6491-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-6491-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-6491-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-6491-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-6491-D-T5
HOOK-UP STRND 24AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.24UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 26POS .049 SMT TIN datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.7 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MACHINE SCREW FLAT SLOTTED M6 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf