Susumu RG2012N-64R9-W-T1
RG2012N-64R9-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-64R9-W-T1
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-64R9-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-64R9-W-T1
QUANTITY
RG2012N-64R9-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-64R9-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-64R9-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-64R9-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-64R9-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-64R9-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-64R9-W-T1
CONN HEADER 52PS .100 DL R/A TIN datasheet.pdf
IC FILTER ACT MPU PROG 24-DIP datasheet.pdf
ACCESS CTRL KEYPAD SINGLE DOOR datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 750MA datasheet.pdf
ZFKDSA 1-W-3 81- 9 datasheet.pdf
3650 0603 7.5NH 5% 2K RL datasheet.pdf