Susumu RG2012N-680-D-T5
RG2012N-680-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-680-D-T5
Brief Description
RES SMD 68 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-680-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-680-D-T5
QUANTITY
RG2012N-680-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-680-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-680-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-680-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-680-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-680-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-680-D-T5
DIODE ZENER 2.53V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 2 INCHES datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN 635NM RED .250" datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 31MM datasheet.pdf
CONN RG6/6Q BNC COMPR datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf