Susumu RG2012N-7320-B-T5
RG2012N-7320-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7320-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7320-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-7320-B-T5
QUANTITY
RG2012N-7320-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7320-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7320-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7320-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7320-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7320-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7320-B-T5
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2200.0UH SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26POS DUAL SMD datasheet.pdf
XPC DIFF GAUGE VACCUM GAUGE datasheet.pdf
FERRITE CORE E 1.4UH N30 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RECEIVER 12CH PAR PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf