Susumu RG2012N-73R2-C-T5
RG2012N-73R2-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-73R2-C-T5
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-73R2-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-73R2-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-73R2-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-73R2-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-73R2-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-73R2-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-73R2-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-73R2-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-73R2-C-T5
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY REED 4PST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .06W STER 14TSSOP datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf