Susumu RG2012N-78R7-W-T1
RG2012N-78R7-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-78R7-W-T1
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-78R7-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-78R7-W-T1
QUANTITY
RG2012N-78R7-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-78R7-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-78R7-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-78R7-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-78R7-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-78R7-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-78R7-W-T1
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT 18-22AWG TIN datasheet.pdf
IC PSRAM 64MBIT 70NS 54VFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.19A 53 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 300MA 1.764 OHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.374 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
IC HALL SENSOR datasheet.pdf
DC/DC CONV POWER MOD DIN 20W datasheet.pdf