Susumu RG2012N-8450-B-T5
RG2012N-8450-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-8450-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-8450-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-8450-B-T5
QUANTITY
RG2012N-8450-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-8450-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-8450-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-8450-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-8450-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-8450-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-8450-B-T5
IC DAC 16BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIM 2 PC ALUM BASE ALUM CVR 96" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 40HWQFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 31POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf