Susumu RG2012N-9092-B-T1
RG2012N-9092-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-9092-B-T1
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-9092-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-9092-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-9092-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-9092-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-9092-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-9092-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-9092-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-9092-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-9092-B-T1
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD80 datasheet.pdf