Susumu RG2012N-911-W-T5
RG2012N-911-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-911-W-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-911-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-911-W-T5
QUANTITY
RG2012N-911-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-911-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-911-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-911-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-911-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-911-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-911-W-T5
TCO 250VAC 0.5A 139C(282F) AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 239MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
INSERTION MODULE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 48V datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 13DB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf