Susumu RG2012N-95R3-C-T5
RG2012N-95R3-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-95R3-C-T5
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-95R3-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-95R3-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-95R3-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-95R3-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-95R3-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-95R3-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-95R3-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-95R3-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-95R3-C-T5
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
ZBG ENCODER datasheet.pdf
CABLE 9POS DSUB FML-FML 2M datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDR 20POS 2MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf