Susumu RG2012N-9761-D-T5
RG2012N-9761-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-9761-D-T5
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-9761-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-9761-D-T5
QUANTITY
RG2012N-9761-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-9761-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-9761-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-9761-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-9761-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-9761-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-9761-D-T5
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.62MM datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR STR SR .100 GP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 80A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR PT/112M 10K/1.0% datasheet.pdf