Susumu RG2012P-1020-B-T5
RG2012P-1020-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1020-B-T5
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1020-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1020-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1020-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1020-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1020-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1020-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1020-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1020-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1020-B-T5
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD SOCKET DAUGHTER 20-QFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC RAD datasheet.pdf
DIE VIBRA 18-14 QD (MMZ-1814-E2) datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V Y5V datasheet.pdf
RES 600 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf