Susumu RG2012P-1023-D-T5
RG2012P-1023-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1023-D-T5
Brief Description
RES SMD 102K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1023-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-1023-D-T5
QUANTITY
RG2012P-1023-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1023-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1023-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1023-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1023-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1023-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1023-D-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES MO 2W 2.2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf