Susumu RG2012P-1153-C-T5
RG2012P-1153-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1153-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1153-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-1153-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1153-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1153-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1153-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1153-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1153-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1153-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1153-C-T5
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 20-26AWG CRIMP TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V CH 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 12W datasheet.pdf