Susumu RG2012P-1271-P-T1
RG2012P-1271-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1271-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.27KOHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1271-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-1271-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1271-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1271-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1271-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1271-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1271-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1271-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-1271-P-T1
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LIN W/SPR VSR 20-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 69 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
DC-DC 6W SINGLE O/P 4:1 INPUT SI datasheet.pdf