Susumu RG2012P-1433-C-T5
RG2012P-1433-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1433-C-T5
Brief Description
RES SMD 143K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1433-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-1433-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1433-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1433-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1433-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1433-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1433-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1433-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1433-C-T5
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
IC BLUETOOTH READY CTRLR 76VQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONTACT,MALE,BNC,DC,AU PLATED datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf