Susumu RG2012P-1470-W-T1
RG2012P-1470-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1470-W-T1
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1470-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-1470-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1470-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1470-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1470-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1470-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1470-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1470-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-1470-W-T1
IC 3.06V ACT HI 5% TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220-4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223-5 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf