Susumu RG2012P-1583-W-T5
RG2012P-1583-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1583-W-T5
Brief Description
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1583-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-1583-W-T5
QUANTITY
RG2012P-1583-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1583-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1583-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1583-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1583-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1583-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1583-W-T5
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC CTRLR PWM 2PHASE BUCK 32-QFN datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NC 10A HNGE LVR datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 3POS datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
RES 98.05 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT4503YH-T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf