Susumu RG2012P-163-B-T5
RG2012P-163-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-163-B-T5
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-163-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-163-B-T5
QUANTITY
RG2012P-163-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-163-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-163-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-163-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-163-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-163-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-163-B-T5
OPTO SENSOR SLOT TYPE 3.4MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K SPI 8DFN datasheet.pdf
CABINET STEEL 24.7X60.1X72.1 GR datasheet.pdf
CENTER SECTION 1.0 147X323X88MM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm Series 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FUSE M/TL 5X25MM INDICATOR .100A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 16POS 3.5MM datasheet.pdf