Susumu RG2012P-1822-D-T5
RG2012P-1822-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1822-D-T5
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1822-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-1822-D-T5
QUANTITY
RG2012P-1822-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1822-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1822-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1822-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1822-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1822-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1822-D-T5
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR 60POS TRPL VERT GOLD datasheet.pdf
CBL 3POS M8 PLUG-M12 R/A SKT 3M datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 247V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 18POS SMT 5MM datasheet.pdf