Susumu RG2012P-184-B-T5
RG2012P-184-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-184-B-T5
Brief Description
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-184-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-184-B-T5
QUANTITY
RG2012P-184-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-184-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-184-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-184-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-184-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-184-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-184-B-T5
BNC FEMALE TO WE310 PHONE PLUG datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 1A 250V SCREW datasheet.pdf
IC SUPERVISR CPU 2K EEPROM 8DIP datasheet.pdf
MICRO 51POS SKT 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 3POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
JTV RELAY (6KV TYPE PCB SEALED) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W CM datasheet.pdf