Susumu RG2012P-1910-B-T5
RG2012P-1910-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1910-B-T5
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1910-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1910-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1910-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1910-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1910-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1910-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1910-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1910-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1910-B-T5
IC SWITCH SP3T US8 datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Free Hanging (In-Line) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 350MA 2.21 OHM datasheet.pdf
CAP CER 910PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf