Susumu RG2012P-203-W-T1
RG2012P-203-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-203-W-T1
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-203-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-203-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-203-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-203-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-203-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-203-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-203-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-203-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-203-W-T1
MODULE PIP 1.2-5.5V 6A HORZ T/H datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 114 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/21/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CABLE TIE WEATHER RESISTANT:NYL datasheet.pdf
LED INDICATOR 6MM FLUSH 2VDC IP6 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 40POS datasheet.pdf