Susumu RG2012P-2150-P-T1
RG2012P-2150-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2150-P-T1
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2150-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-2150-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-2150-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2150-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2150-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2150-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2150-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2150-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-2150-P-T1
BRACKT TERM EXPANSN FOR S82D-60 datasheet.pdf
CONN HEADER 168POS W/POST SMD datasheet.pdf
CA 50/125UM LDD ZIP SC DUP datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 270K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf